Öğrenci Taşımacılığı

Adana’da öğrenci taşımacılığında Adana Fidan Tur farkını hissettirmektedir.Çocuklar, hepimizin en değerli varlıklarıdır. Bu nedenle okul taşımacılığında çocukların güvenliğini ön planda tutan her türlü yatırım yapılmaktadır. Karayolları
Trafik Kanunu ve Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği şartlarını sağlayan, 5 yaşını geçmemiş ve her türlü bakımları zamanında yapılan araçlardan oluşan filosuyla hizmet veren Köker, şoförlerini, en az 7 yıl tecrübeli, sabıkası bulunmayan, alkol kullanmayan, çocuk sahibi adaylar arasından sınav ile seçmektedir.
Okul araçları, özel programlar ve haritalar ile uydudan izlenmektedir. Öğrenciler, zamanında evlerinin önünden alınmakta ve yeniden aynı yere getirilmektedir. Koltuk sayısından fazla öğrenci alınmamaktadır.

Adana Fidan Tur, daha kaliteli bir hizmet sunabilmek için, araç düzenlemelerini yapan bir organizasyon sorumlusunu, veli–firma ilişkilerini düzenleyen ve ortaya çıkan sorunlara çözüm arayan bir müşteri temsilcisini her okulda görevlendirmektedir.

Öğrenci yoğunluğunun çok az olduğu semtlerde bile okul taşımacılığı hizmeti sunan Adana Fidan Turizm, prensiplerinden ödün vermeden öğrencilerin güvenliği ve konforunu düşünerek çalışmaktadır.

En büyük referansı, taşıdığı öğrenciler ve onların velileridir.

Öğrenci taşımacılığında kullanılan GPRS teknolojisi sayesinde servisler, harita üzerinden rahatlıkla izlenebilmektedir.

Araçların izlediği güzergah, hız, servis başlangıç ve bitişi bu sistem sayesinde gözlem altında tutulmaktadır.
İsteyen velilerimiz de sisteme dahil olarak çocuklarını seyahat süresince düzenli olarak izleyebilmektedirler.
GPRS sistemi yardımıyla özellikle veliler, trafik şartlarına bağlı olarak, servisin erken yada geç gelmesi gibi durumları izleyebilecek ve daha planlı hareket edebileceklerdir.

·Sürücüler sorumluluk ve niteliklerine sahip olacak, öğrencilere güven verici uygun kılık ve kıyafet içine olacaktır. Şoförlerimiz hergün sakal traşlarını olacak ve işverenin tespit ettiği kıyafetleri giyeceklerdir.

·    Her araçta bulunan öğrenci ve rehber öğretmenlerin ferdi kaza sigortası yapılacaktır.

· Taşınan öğrencilerimiz okul idaresi ve öğrenci velisinin yazılı ( sözlü ) izni olmadan kimseye teslim edilmeyecektir ve önceden belirlenen duraklar haricinde başka yerden alınıp bırakılmayacaktır.

·  Okul etkinlikleri ve özel günlerde okul idaresinin belirleyeceği sayılarda araç hizmete hazır durumda bulunacaktır. Bunun için ücret talep edilmeyecektir.

·  Sürücülerimizin gsm numaraları velilerimize dağıtılacak ve telefonlar 24 saat açık durum olacaktır.

·Tüm öğrenci velilerinin ev ve iş numaraları, adresleri, öğrencilerimizin kan gruplarını gösteren bir liste araçlarda ve şirket merkezimizde mevcuttur.

· Velilerden gelebilecek şikayetler anında değerlendirilecek ve tekerrürüne meydan verilmeyecektir.

·  Servis araçlarına öğrenci ve rehber öğretmen haricinde kimse alınmayacaktır.

·Firmamız tarafından görevlendirilecek bir servis sorumlusu devamlı okul saatlerinde okulda bulunacaktır. personel ve öğrenci taşımacılığı – öğrenci servisi ve öğrenci taşımacılığı

·Okul servis araçarı, şoför ve hosteslerimizin sabıka kayıtları ve servis aracı kullanabilir sağlık raporları okul idaresine sunulacaktır.

· Okul araçlarımızın tüm koltuklarında emniyet kemerleri mevcut olup takılması

“Geleceğimizi taşıdığımızın bilincindeyiz.”